Aktualnie przeglądane: Strona główna » Cukrzyca

sok noni

Cukrzyca - choroby metaboliczne. Diabetyka

Sok Noni aż w 84% skutecznie poprawia stan chorych na cukrzycę - badania dr Solomona

CUKRZYCA
       
cukrzyca-diabetykaCukrzyca, łacińska nazwa diabetes mellitus  (dosłownie: "słodkie przeciekanie") jest przewlekłą chorobą, należącą do tzw. chorób metabolicznych, polegającą na zaburzonej przemianie materii, zwłaszcza w zakresie węglowodanów z powodu wględnego lub bezwzględnego braku insuliny. U osób chorych na cukrzycę dochodzi do hiperglikemii, czyli podwyższonej ilości cukru we krwi. Wynika to z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z zaburzeniem czynności, uszkodzeniem i niewydolnością takich narządów jak: oczy, nerki, nerwy, serce i naczynia krwionośne.

Przyczyną wystąpienia cukrzycy jest postępujące obniżenie ilości insuliny lub jej całkowity brak. Cukrzyca często objawia się: silnym pragnieniem, oddawaniem zwiększonych ilości moczu, gwałtowną utratą masy ciała, skłonnością do szybkiego męczenia się. Obniża się również odporność organizmu na choroby zakaźne. Potwierdzeniem rozpoznania jest pomiar glukozy we krwi - gdy wynosi on na czczo powyżej 125 mg%, możemy przypuszczać, że mamy do czynienia z cukrzycą.

Ze względu na przyczynę i przebieg choroby, można wyróżnić:

W chorobach cukrzycy nieodpowiednie leczenie lub zaniedbania dietetyczne mogą doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji zapadnięcia chorego w śpiączkę lub innych groźnych powikłań: retinopatii (zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka), nefropatii (zmiany w kłębuszkach nerkowych, powodujące zaburzenia pracy nerek), powikłań dermatologicznych (grzybice, czyraki, owrzodzenia), miażdżycy tętnic, zaburzeń naczyniowych kończyn dolnych lub czynności układu nerwowego.

Dr Ralph Heineke, biochemik - odkrywca głównych alkaloidów w soku z Noni opowiada jedno ze swoich doświadczeń związanych ze śpiączką:
 „Zauważyłem, że połączenie różnych substancji w Noni może sprawić cuda. Podczas gdy badałem jeszcze możliwości, jakie daje nam Noni, zaaplikowałem z moim przyjacielem naukowcem pewnej pacjentce, która leżała od trzech miesięcy w śpiączce prokseroninę (jeden z aktywnych alkaloidów wchodzących w skład Noni). Po dwóch godzinach kobieta obudziła się, usiadła na łóżku i zapytała gdzie się znajduje?"

Glukoza jako istotny materiał energetyczny może wniknąć do wnętrza komórki tylko za pośrednictwem insuliny. U osoby z cukrzycą często insuliny jest zbyt mało lub trzustka nie produkuje jej wcale.

By glukoza mogła przedostać się przez błonę komórkową do wnętrza komórki musi otrzymać specjalny kod – „klucz, który otwiera drzwi do komórki.” Dla przykładu, nie tylko glukoza, ale  wszystkie substancje witalne np. witaminy i antyoksydanty, pierwiastki śladowe czy tlen  muszą „otworzyć sobie drzwi” do komórki, tzw. receptor, specjalną „kartą magnetyczną” posiadającą właściwy „pin/kod”.

Jeżeli receptor będzie zamknięty, to ważne substancje odżywcze np. glukoza lub inne nie będą mogły przedostać się do komórki, jak również nie będą mogły wydostać się z niej np. uboczne produkty przemiany materii. Tak rozpocznie się proces chorobowy, np. stan zapalny. W przyrodzie istnieje wiele naturalnych składników, ziół, jak również surowy owoc Noni, które posiadają wiele alkaloidów, w tym ten uniwersalny kod, który jest zaprogramowany przez naturę – „najdoskonalszy klucz” zapasowy, jaki w chwili obecnej znany jest nauce. Posiada on zdolność otwierania wszystkich „zamków w komórkach”.

Sok z liofilizowanych owoców noni bogaty we wszystkie cenne składniki w tym enzymy jest najbardziej korzystny - sok Polinesian Noni doskonale sprawdza się przy wspomaganiu obydwu typów cukrzycy, a wyniki są wprost zaskakujące - 84% skuteczności!!! >>>

Najlepszy w Polsce liofilizowany sok z całego owocu noni znajduje się w Polinesian Noni >>>

CENNIK>>>     ZAMÓWIENIA>>>   KLUB>>>            


Rozdziały:

Cukrzyca - epidemia nabiera tempa

Cukrzyca typ I  i  Cukrzyca typ II
"Klucz" wprowadzający glukozę do wnętrza komórki
Stopa cukrzycowa - ochronna profilaktyka
Przykłady pacjentów
Wpływ infekcji pasożytniczych na rozwój cukrzycy
Więcej na temat mechanizmów choroby cukrzycy tutaj
Pomoc w cukrzycy

Zagrożenia zdrowotne związane z dietą ubogobłonnikową


Artykuły na temat wspomagania organizmu w przypadku cukrzycy:

NOPALIN KONTRA CUKRZYCA >>>

PIKOLINIAN CHROMU KORZYSTNY DLA CUKRZYKÓW >>>

BEZ BŁONNIKA NIE MA ZDROWIA >>>

MANGOSTAN OBNIŻA POZIOM CUKRU WE KRWI >>>

TURBODOŁADOWANIE TLENOWE NIEZBĘDNE W CUKRZYCY OXYMAX >>>

CUKRZYCA - CHOROBA ZBYT PÓŹNO ROZPOZNAWANA >>>


DIETA I SUPLEMENTACJA W LECZENIU CUKRZYCY I JEJ PÓŹNYCH POWIKŁAŃ >>>
WPŁYW CHEMICZNYCH TOKSYN, MIKOTOKSYN ORAZ PASOŻYTÓW  NA ROZWÓJ CHOROBY CUKRZYCY >>>